piątek, 12 sierpnia 2011

Mistrzostwa Młodzików

UKS Dójka Kórnik ma powody do dumy!
Nie od dziś wiadomo, że w naszym kórnickim klubie wioślarskim trenują znakomici zawodnicy, którzy  odnoszą spektakularne sukcesy. Kolejnym z nich było zajęcie przez naszego zawodnika, Michała Suszkę, trzeciego miejsca w Regatach Młodzików o Puchar Prezesa Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich. Są to zawody rangi mistrzostw Polski.  Odbyły się one 31.07.2011 na poznańskiej Malcie. Dzień wcześniej nasz młody wioślarz wystartował wraz z piętnastoma innymi i po zażartej walce wywalczył sobie udział w finale A. W niedzielę stanął do walki już tylko z pięcioma wioślarzami, co wcale nie oznacza, że było łatwiej. Walka trwała do ostatnich sekund, a właściwie setnych sekundy, ponieważ Michał przegrał ze swoim konkurentem drugie miejsce różnicą zaledwie 0,04 sekundy. W radości naszemu zawodnikowi nie przeszkodziła ani zła pogoda, ani nawet nazwanie Kórnika „Kurnikiem”.
Nie powinniśmy zapominać, że ten znakomity wynik, jakim było przepłynięcie 1500 m w ciągu 6:06,26 min.  został osiągnięty poprzez naprawdę ogromny wysiłek. Zaowocował wytrwały udział w treningach nie tylko Michała, ale również trenerki klubu UKS Dwójka Kórnik - Małgorzaty Iszkuło, która po wyścigu wręczyła swojemu zawodnikowi nową, lśniącą parę wioseł.                                                                             Z. S.
Dodam również, że w tym samym czasie i miejscu odbywały się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, w których startowała Marta Maciejewska. Przed laty zaczynała w Kórnickim UKS – ie a obecnie kontynuuje karierę w poznańskim klubie Posnania RBW. Marta startowała w dwóch konkurencjach i zajęła V m. w konkurencji dwójek bez sterniczki kobiet i VIII m. w dwójkach podwójnych.
Tydzień wsześniej, również na poznańskiej Malcie odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Wioślarstwie, w której o najwyższe trofea walczyli juniorzy młodsi. Wśród młodych kórniczan wystartowali:
II m. Marcin Sobieraj (2x dwójka podwójna juniorów młodszych) oraz
III m. Marcin Sobieraj (1x jedynka)
III m. Julia Huzarek, Karolina Zawada (2- dwójka bez sterniczki juniorek młodszych)
V m. Joanna Hyży, Zuzanna Pawlaczyk (4x+ czwórka podwójna ze sternikiem juniorek młodszych)
V m. Joanna Hyży, Zuzanna Pawlaczyk (4x- czwórka podwójna bez sterniczki juniorek młodszych) oraz w tej samej konkurencji Julia Huzarek, Karolina Zawada zajmując IX miejsce.
Wszystkim serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów.